Przejdź do treści

Szycie ubranek dla lalek

lalka waldorfska

Pandemia zmusiła nas do wielu zmian, dla mnie, pewnie podobnie jak dla Ciebie, oznacza to więcej czasu w domu. Więcej przestrzeni na robienie rzeczy, na które ciągle brakowało czasu. Ten czas warto dobrze spożytkować. Można nauczyć się nowych umiejętności, zacząć od czegoś prostego, a kto wie dokąd nas to może zaprowadzić? Jedną z takich rzeczy, które zawsze chodziły mi po głowie, jest projektowanie ubranek dla lalek. Powiem Ci w sekrecie, że Project Runway to mój ulubiony program i w wersji amerykańskiej jest najdłużej oglądanym przeze mnie programem ever. Poza tym uwielbiam szycie ubrań dla siebie i dla mojej rodziny. Dlatego pomyślałam, że szycie ubranek dla lalek może być też wspaniałym początkiem szycia dla innych. Z jasnymi tutorialami, trikami i podpowiedziami, każdy może zacząć.

Uwielbiam lalki i szukałam dla nich nowych, modnych ubranek. I co? I prawie ich nie ma. Można znaleźć trochę prostych sukienek, ale co ze spodniami? Co z bluzami, co z t-shirtami, albo falbaniastymi spódnicami? Nie ma, albo jest bardzo mało, a jeśli już się coś znajdzie, to niekoniecznie we właściwym rozmiarze.

szycie ubranek dla lalek

Dlatego zaczęłam szyć własne ubranka, a ostatnio, dzięki temu że mam więcej czasu, zaczęłam je przemieniać w tutoriale i wykroje. Ciągle szukam właściwego programu do tworzenia wykrojów, uczę się obsługiwać programy graficzne. Udało mi się stworzyć tutoriale do uszycia spódnic, koszulki z falbanami, dresu, bluzy z kapturem. Mam już pół notesu zarysowanego kolejnymi projektami. Zaczynam się rozkręcać.

W moich tutorialach jest mnóstwo zdjęć, które pokazują każdy kolejny krok. Wszystko po to, by nawet osoba początkująca mogła zacząć szyć. Z mojego doświadczenia i obserwacji wynika, że często szycie ubranek dla lalek potem przekształca się w szycie dla siebie. Bo jeśli chcemy zacząć szyć, albo spróbować czegoś nowego, to najprościej zacząć od małych rzeczy. Od ubranek dla lalek, na które wystarczą tylko skrawki materiału i dużo dobrych chęci.

Jeśli chcesz spróbować od czegoś prostego to zobacz tutaj – to prosty tutorial do uszycia falbaniastej spódnicy midi, który kiedyś stworzyłam. W ten sposób możesz zacząć szycie ubranek dla lalek. Tutoriale po polsku znajdziesz w moim sklepie tutaj z czasem będzie ich jeszcze więcej. W sklepie część instrukcji szycia ubranek jest po angielsku, ale wszystkie mają zdjęcia krok po kroku. Znajdziesz je tutaj w atrakcyjnych cenach

To pierwsza część artykułu, a będą kolejne.

bluza z kapturem wykrój dla lalki