Przejdź do treści

Artystyczna lalka waldorfska

Artystyczna lalka waldorfska to lalka inspirowana lalkami waldorfskimi, ale taka która przeszła dużą ewolucję. Podobieństwa opierają się na użytych naturalnych materiałach, jednak techniki zastosowane przy tworzeni lalki artystycznej są znacznie bardziej skomplikowane, a co się z tym wiąże ich wykonanie zajmuje znacznie więcej czasu.

waldorf art doll

Dziś przedstawiam wam lalkę, która powstała z mojego nowego autorskiego wykroju. Zastosowałam w niej wszystkie te techniki i materiały, które mi się najbardziej podobają. Przede wszystkim ciało tej lalki filcowałam na sucho. Twarz dzięki tej technice nabrała indywidualnych cech. Lalka ma też wyraźnie ukształtowany brzuszek, pupę oraz nogi z kolanami i bardzo zgrabne stopy. Artystyczna lalka waldorfska ma naturalne włosy, u mojej lalki są one wykonane z włosów od alpaki suri. Są miękkie i w dotyku przypominają ludzkie włosy, zresztą mają naturalny piękny kolor ciemnej czekolady. Włosy wcześniej przyszyłam na taśmę, a następnie starannie doszyłam do głowy lalki.

artystyczna lalka waldorfska

Lalka ma około 25 cm. Jest zgrabna i bardzo stabilna dzięki technice filcowania na sucho. Jej głowa lekko się porusza, choć nie ma w sobie metalowego drutu.

artystyczna lalka waldorfska

Ubranko lalki podąża za najnowszymi trendami, gdyż nosi ona kombinezon w kwiaty, torebkę na pasku i klapki ze skóry ekologicznej.

Laleczkę można kupić w moim sklepie na etsy tu

Inne moje lalki można obejrzeć tutaj