Przejdź do treści

Jak wykonać nos lalki waldorfskiej?

jak wykonać nos lalki waldorfskiej

Jedną z charakterystycznych cech klasycznych lalek waldorfskich jest ich nos, dlatego w tym artykule pokażę Ci jak wykonać nos lalki waldorfskiej. Klasyczna lalka waldorfska ma bardzo prostą twarz, która pozwala dziecięcej wyobraźni wzbijać się na wyżyny i przypisywać lalce dowolne cechy czy uczucia. Jednak wydaje mi się, że dwa elementy tej twarzy stanowią jej istotę: linia oczu i właśnie nos lalki waldorfskiej. Zdecydowanie nos to jedna z tych cech, które nadają lalce dużo wdzięku i sprawiają, że stają się ukochanymi towarzyszami dzięcięcych zabaw.

Od czego zaczynamy wykonanie nosa lalki?

Kiedy mamy już wykonaną głowę, mierzymy środek twarzy na linii oczu od skrzyżowania nici z jednej strony do skrzyżowania z drugiej. Wyznaczamy środek twarzy lalki. Następnie rysujemy koło. Wielkość koła ustalamy według naszych preferencji, pamiętając, że nos będzie znacznie mniejszy niż nasze koło.

jak wykonać nos lalki waldorfskiej

Sekret wypukłego nosa lalki waldorfskiej

Sekretem jest bardzo prosty, trzeba pamiętać o tym, by szyjąc nos zbierać również wełnę, czyli wbijać się głębiej i nie szyć jedynie po wierzchu. Możesz też wziąć grubszą igłę i przesunąć nią wełną pod narysowane koło, żeby w tym miejscu zgromadzić jej trochę więcej. Pamiętaj, żeby wyciągać wełnę symetrycznie, najlepiej trzymać się kształtu narysowanego koła.

jak wykonać nos lalki waldorfskiej

W jaki sposób tworzymy nos lalki waldorfskiej?

Potrzebujemy podwójną nić i średniej wielkości igłę. Wbijamy się w jednym miejscu i łapiąc wełnę pod spodem, wybijamy igłę w miejscu przeciwnym. Wbijamy się na godzinie dwunastej i wyciągamy igłę na godzinie szóstej. Potem przesuwamy się na godzinę siódmą i wyciągamy igłę po przeciwległej stronie na godzinie pierwszej. W ten sposób robimy pełne koło. Jeśli cały czas będziemy pamiętać, żeby podnosić wełnę i wypełniać nią koło to nosek stanie się wyraźniej zarysowany. Na końcu pamiętaj, żeby dobrze zakończyć nić, możesz nią też kilka razy owinąć nosek.

Chcesz nauczyć się tworzyć piękne lalki waldorfskie?

Jeśli chcesz nauczyć się tworzyć niepowtarzalne lalki waldorfskie polecam Ci na to dwa sposoby. Jeśli wolisz przeczytać instrukcję i kierując się zdjęciami tworzyć lalkę, to sprawdź mój „Podręcznik szycia lalki waldorfskiej”. Natomaist jeśli wolisz obejrzeć na wideo jak dokładnie wygląda cały proces szycia takiej lalki, polecam Ci kurs wideo „Moja pierwsza lalka waldorfska”. Obie propozycje zaprowadzą Cię prosto do celu, czyli stworzenia swojej pierwszej klasycznej lalki waldorfskiej.

Kurs wideo tworzenie lalki waldorfskiej