Przejdź do treści

Lalka inspirowana lalkami waldorfskimi – Aniela

Lalka inspirowana lalkami waldorfskimi Aniela 34 cm

Lalka inspirowana lalkami waldorfskimi Aniela – to moja najnowsza lalka. Powstała już jakiś czas temu, ale trochę musiała poczekać, aż znajdę czas, aby uszyć jej ubranka.

Jaką lalką jest Aniela?

Aniela ma 34 cm i jest wykonana z mojego najnowszego wykroju. Starałam się, aby miała wszystko to, co mi się najbardziej podoba w lalkach inspirowanych lalkami waldorfskimi.

Te cechy to:

  • filcowana twarz, która podkreśla jej indywidualne rysy,
  • naturalne włosy, blond loki Anieli są wykonane z moheru z kóz angorskich, przyszyte są bezpośrednio do głowy,
  • jej nogi są też filcowane, dzięki czemu widać zarys kolan, a nawet łydek,
  • ma też bardzo ładne stopy, jeśli można zachwycać się stopami 😉
  • jej brzuszek jest dość miękki i miły do przytulania,
  • ręce są dość giętkie i mają mocno zarysowane kciuki,
  • nie jest zbyt duża, jest taka akurat do zabawy, noszenia i przebierania.
Lalka inspirowana lalkami waldorfskimi Aniela 34 cm

Skąd wzięło się jej imię?

Aniela ma jasną cerę, to jasna brzoskwinka z trykotu szwajcarskiego, blond włosy i kręcone blond loki. Kiedy na moim profilu na facebooku zapytałam o imię dla niej, to właśnie Aniela wydawała się najbardziej pasować do jej delikatnej urody. Jestem ciekawa, czy z charakteru jest też taka delikatna i anielska, chyba tak, bo na razie nie pokazała nam innego oblicza.

Co nosi Aniela?

Aniela uwielbia kolor miętowy, odcień, który mają jej oczy. Jej sukienka z białym kołnierzykiem też jest miętowa. Uszyłam ją z bawełny premium z krótkim rękawem. Górna część sukienki jest na podszewce, aby pod spodem wyglądała równie elegancko. Do tej sukienki czasem Aniela nosi miętowy kardigan, a kiedy jest naprawdę chłodno zakłada brązowe leginso-rajstopy. Czasem nosi miętową bluzę w balony i brązowe leginsy.

Lalka inspirowana lalkami waldorfskimi Aniela 34 cm

Lalka inspirowana lalkami waldorfskimi, co to znaczy?

Aniela to lalka inspirowana lalkami waldorfskimi, bo wywodzi się filozofii waldorfskiej, ale jednak jest dalszą krewną tych prostych laleczek. Wykonałam ją całkowicie z naturalnych materiałów, wypełniłam owczą wełną z polskich gór, a wszystkie materiały na ubranka są naturalne. Dodatkowo pewnym jest, że na świecie istnieje tylko jedna taka Aniela, jest jedyna w swoim rodzaju. Pewnie z tego wykroju uszyję jeszcze kiedyś podobną lalkę, ale to będzie jedyna jej cecha wspólna z Anielą. Aniela jest młodszą siostrą Łucji, o której możecie poczytać tutaj

Lalka inspirowana lalkami waldorfskimi Aniela 34 cm


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *