Przejdź do treści

Ubranka dla lalek – moja mini kolekcja

Pisałam już wcześniej tu, dlaczego zaczęłam projektować i tworzyć tutoriale ubranek dla lalek, a dziś chciałam się z Wami podzielić kilkoma moimi propozycjami. Tworzę ostatnio ubranka dla lalek w każdej wolnej chwili. Sprawia mi to wiele radości. Ponieważ udało mi się okiełznać część techniczną powstają nowe wykroje, dzięki którym Ty też możesz szyć modne ubranka dla swoich lalek.

Powoli zaczyna mi się tworzyć kolekcja, a pomysłów w szkicowniku jest jeszcze bardzo dużo. Zauważyłam, że z łatwością można zaleźć sukienki, ale brakuje spodni, spodenek, bluz – czyli współczesnych modnych ubrań. Dlatego zaczęłam od dresu dla lalki około 13-14 cali czyli mniej więcej 35 cm. Możesz go zobaczyć na zdjęciu poniżej (zdjęcie jest też linkiem do sklepu na etsy). Ten bardzo prosty dres, okazuje się, że kryje w sobie niesamowite możliwości. W opiniach od klientek dostałam informacje, że posłużył do uszycia stroju dla lalki – pielęgniarki oraz dla super bohatera. Choć właściwie w ostatnim czasie, to prawie to samo!

Teraz możesz kupić te wykroje w atrakcyjnych cenach w sklepie tutaj na stronie. Wszystkie są w formie plików do pobrania z wykrojem oraz tutorialem szycia krok po kroku. Niektóre z nich są w języku polskim. Znajdziesz je tutaj

Stworzyłam też całą serię tutoriali szycia spódnic dla lalek – spódnica falbaniasta i na karczku dla lalek w różnych rozmiarach od 30 – 40 cm. Zobaczcie na zdjęciach poniżej jak się prezentują.

Do kompletu powstała też koszulka z falbanką dla lalki 14 i 16 cali czyli 35 – 40 cm. Mam ostatnio słabość do takich ozdób i muszę się Wam przyznać, że mam spódnicę z karczkiem i t-shirt z falbanką także w swoim rozmiarze.

t-shirt dla lalki

Ubranka dla lalek to zdecydowanie też spodenki. Uszyłam dwie pary – spodenki dżinsowe, choć uszyte z lnu i bermudy – tak się składa, że również z lnu. Naturalne materiały to dla mnie podstawa, zarówno w garderobie dla lalek, jak dla mojej rodziny.

wykrój spodenek dla lalki

Nowoczesna garderoba to także bluzy. Postanowiłam stworzyć projekt i tutorial bardzo prostej wersji bluzy z kapturem. Jest ona rozpinana z przodu, żeby zmieściła się spora głowa lalki, jednocześnie zapięcie na rzep jest chyba najprostszym rozwiązaniem.

dres dla lalki wykrój

Jak widzicie nie przechwalałam się nazywając to kolekcją. Może to na razie mini kolekcja, ale powiększa się cały czas, bo pomysłów mi nie brakuje. Mam już wykrój na kuloty, który przechodzi właśnie fazę testów. Najpierw powstaje odszycie próbne. Zaznaczam w nim poprawki, zmieniam, dopasowuję. Wszystko to, żeby ubranka dla lalek nie tylko dobrze wyglądały, ale też żeby były optymalnie proste do uszycia. We wszystkich tutorialach jest sporo zdjęć pokazujących kolejne kroki, wszystko, żeby było łatwo i przyjemnie.

Zobacz wszystkie wykroje na ubranka dla lalek w sklepie