Przejdź do treści

O mnie

Kim jestem?

Cześć! Jestem Ilona. Tworzę lalki waldorfskie już od prawie 7 lat i chcę się nimi dzielić ze światem. O tym w jaki sposób to robię przeczytasz poniżej.

Dlaczego lalki waldorfskie?

Kiedy natknęłam się na naturalne lalki waldorfskie, natychmiast je pokochałam. Sześć lat temu poszukiwałam przyjaznych zabawek dla mojego malutkiego synka. Wtedy na Pintereście „wyskoczyły” mi lalki waldorfskie i… kompletnie przepadłam. Pokochałam je od pierwszego wejrzenia i bardzo chciałam nauczyć się tworzyć podobne. Ponieważ jednym z moich talentów jest dzielenie się wiedzą (stąd mój zawód wyuczony) zaczęłam pisać bloga na temat tych lalek. Tutaj na blogu znajdziesz artykuł o tym: Jak to się zaczęło?

Zaczęłam chłonąć wszelką dostępną wiedzę na ten temat. Kupiłam kilka książek, przetrząsałam „internety”, oglądałam filmiki i czytałam tutoriale. Próbowałam, testowałam – aż moje lalki zaczęły mi się podobać. Co najważniejsze, spodobały się również moim znajomym i czasem znajdowały nowy dom w różnych, ciekawych miejscach. Wiele z nich przez cały czas mieszka z nami, a mój synek nadal lubi się nimi bawić.

Chcesz tworzyć lalki waldorfskie?

Jeśli trafiłaś do mnie, bo sama chcesz zacząć tworzyć lalki waldorfskie to proponuję Ci zapoznać się z pierwszym po polsku „Podręcznikiem szycia lalek waldorfskich”, którego jestem autorką. To obszerny podręcznik, który wraz z wieloma zdjęciami przeprowadzi Cię krok po kroku przez wszystkie etapy szycia lalki waldorfskiej, wraz z nim stworzysz swoją pierwszą lalkę od początku do końca. Sprawdź praktyczny kurs wideo „Moja pierwsza lalka waldorfska”

Szukasz wykrojów na ubranka dla lalek?Oprócz lalkarskiego hobby, zaczęłam też szyć i konstruować ubrania – także ludzkie (nie, że tylko lalkowe 😉 ). Pomogło mi to wejść na wyższy poziom również w konstruowaniu lalek. Połączyłam obie te pasje i z tego zrodziły moje wykroje i tutoriale szycia.

9+

lat doświadczenia

12+

gotowych materiałów pomagających w szyciu lalek i ubranek dla nich

80+

stworzonych lalek

50K+

odwiedzających stronę

NATURALNE LALKI

Lalki wykonane z naturalnych materiałów z dbałością o każdy szczegół.

BLOG

Na którym znajdziesz treści poświęcone lalkom waldorfskim

TUTORIALE I WYKROJE

W formacie pdf, do pobrania i studiowania.

lalka waldorfska z warkoczami

Dlaczego lalki waldorfskie?

Naturalnie wykonana lalka jest dla dziecka darem niezwykłym. Darem, który ma dużą szansę stać się czymś więcej, niż tylko zabawka czy przytulanka. Może okazać się przyjacielem i powiernikiem, a po latach niezwykłą, unikatową pamiątką.

Marzę o tym, aby lalki waldorfskie jak najczęściej trafiały w ręce dzieci, ponieważ są niezwykłą alternatywą dla plastikowych, zimnych i trudnych do przytulania lalek o „idealnych” kształtach. Na szczęście coraz więcej osób dostrzega korzyści płynące z kontaktu z naturą.

Jako autorka m.in. pierwszego polskiego podręcznika na temat szycia lalek waldorfskich, pragnę dzielić się zdobytą dotychczas wiedzą i zachęcać mamy, ciocie oraz babcie do tworzenia własnych naturalnych lalek dla swoich najbliższych. Wszystkie zdolne kobiety zapraszam na mojego bloga

BLOG SKLEP TUTORIALE WYKROJE