O mnie

Kim jestem?

Cześć! Jestem Ilona. Na co dzień jestem mamą sześciolatka, szczęśliwą żoną i nauczycielką angielskiego. Natomiast po godzinach uwielbiam relaksować się przy pracy twórczej. Lubię szyć dla siebie i dziecka. Nie wyobrażam sobie dnia bez książki i kawy z dużą ilością mleka.

Kiedy natknęłam się na naturalne lalki waldorfskie, natychmiast je pokochałam. Sześć lat temu poszukiwałam przyjaznych zabawek dla mojego malutkiego synka. Wtedy na Pintereście „wyskoczyły” mi lalki waldorfskie i… kompletnie przepadłam. Pokochałam je od pierwszego wejrzenia i bardzo chciałam nauczyć się tworzyć podobne. Jak to się zaczęło?

Zaczęłam chłonąć wszelką dostępną wiedzę na ten temat. Kupiłam kilka książek, przetrząsałam „internety”, oglądałam filmiki i czytałam tutoriale. Próbowałam, testowałam – aż moje lalki zaczęły mi się podobać. Co najważniejsze, spodobały się również moim znajomym i czasem znajdowały nowy dom w różnych, ciekawych miejscach. Wiele z nich przez cały czas mieszka z nami, a mój synek nadal lubi się nimi bawić.

Udoskonalałam swój warsztat. Oprócz lalkarskiego hobby, zaczęłam też szyć i konstruować ubrania – także ludzkie (nie, że tylko lalkowe 😉 ). Pomogło mi to wejść na wyższy poziom również w konstruowaniu lalek. Połączyłam obie te pasje i z tego zrodziły moje wykroje i tutoriale szycia.

5+

lat doświadczenia

10+

gotowych materiałów pomagających w szyciu lalek i ubranek dla nich

70+

stworzonych lalek

4,5K+

odwiedzających stronę

NATURALNE LALKI

Lalki wykonane z naturalnych materiałów z dbałością o każdy szczegół.

BLOG

Na którym znajdziesz treści poświęcone lalkom waldorfskim

TUTORIALE I WYKROJE

W formacie pdf, do pobrania i studiowania.

lalka waldorfska z warkoczami

Dlaczego lalki waldorfskie?

Naturalnie wykonana lalka jest dla dziecka darem niezwykłym. Darem, który ma dużą szansę stać się czymś więcej, niż tylko zabawka czy przytulanka. Może okazać się przyjacielem i powiernikiem, a po latach niezwykłą, unikatową pamiątką.

Marzę o tym, aby lalki waldorfskie jak najczęściej trafiały w ręce dzieci, ponieważ są niezwykłą alternatywą dla plastikowych, zimnych i trudnych do przytulania lalek o „idealnych” kształtach. Na szczęście coraz więcej osób dostrzega korzyści płynące z kontaktu z naturą.

Jako autorka m.in. pierwszego polskiego podręcznika na temat szycia lalek waldorfskich, pragnę dzielić się zdobytą dotychczas wiedzą i zachęcać mamy, ciocie oraz babcie do tworzenia własnych naturalnych lalek dla swoich najbliższych. Wszystkie zdolne kobiety zapraszam na mojego bloga

BLOG SKLEP TUTORIALE WYKROJE