Przejdź do treści

Matylda, czyli personalizowana lalka waldorfska

artystyczna lalka waldorfska

Witaj na początku wiosny, której jeszcze za bardzo nie czuć, ale powoli już się do niej szykujemy. Ostatnio dużo u mnie różnych projektów dzieje się jednocześnie, ale postanowiłam wprowadzić trochę systematyczności w pisanie tutaj i nadrobić przedstawianie lalek, które powstają.

Matylda to lalka inspirowana lalkami waldorfskimi, to znaczy, że jest trochę bardziej artystyczna i personalizowana, niż proste klasyczne lalki. Szczególnie widać to na jej twarzy, którą wyrzeźbiłam filcowaniem na sucho. To czasochłonna technika, ale w sumie niezwykle przyjemna, gdyż przypomina rzeźbienie. Tyle, że materią jest wełna owcza a dłutem igły do filcowania. Używając niezliczonej ilości odpowiednich wkłuć można kształtować wełnę, która z czasem staje się twarda i przybiera wymarzony kształt. Patrząc na mięciutką wełnę owczą, trudno przypuszczać, że można tak ją kształtować.

Gdzie szukam inspiracji?

Przed powstaniem lalki szukam inspiracji w otoczeniu, oglądam zdjęcia dzieci, przyglądam się ich proporcją. Zwykle też staram się wypróbować coś nowego, nową technikę. W przypadku Matyldy nie było inaczej, a nowością u niej jest nosek z zaznaczonymi dziurkami.

Matylda ma naturalne proste włosy z kozy angorskiej, w kolorze brązowym. Brązowe oczy i delikatne policzki. Lubi nosić warkocze, to dodaje jej jeszcze więcej dziewczęcego wdzięku.

artystyczna lalka waldorfska

Co znajdzie się w szafie lalki?

Matylda ma też bogatą szafę, a w niej spódniczkę w kratkę, bluzeczkę, błękitną kamizelkę z futerka, leginsy, komin, brązowe buciki oraz czapeczkę zawiązywaną pod szyją. Z tego zestawu można skomponować wiele różnych strojów.

Gdzie zamówić personalizowaną lalkę waldorfską?

Matyldę już została adoptowana. Można zamówić personalizowaną lalkę podobną wykonaną według Twoich sugestii. Sprawdź tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *