Przejdź do treści

Twórcy lalek waldorfskich cz.2

Twórcy lalek waldorfskich, których podziwiam część 2

To zestawienie to druga część mojej prywatnej, subiektywnej listy najlepszych twórców lalek inspirowanych lalkami waldorfskimi. W pierwszej części, którą przeczytasz Tutaj opisuję pięć wspaniałych kobiet, których każda kolejna lalka zachwyca. Tutaj kolejna piątka, choć od razu zastrzegam, że kolejność jest przypadkowa.

Piękne lalki i wspaniałe kobiety

6. Maria Asenova to artystka, która tworzy wyjątkowe lalki do obejrzenia na stronie: https://www.facebook.com/MariASNatureToyS Jej lalki są tak charakterystyczne, że bardzo łatwo je rozpoznać. Przepięknie oddaje indywidualne cechy przy tworzeniu buziek lalek. Każdy szczegół ciała, czy ubrania lalki jest dobrany i dopracowany. Często trudno uwierzyć, że te lalki są po prostu uszyte. Maria stoi też za marką lalek Ciao Bimba, dla których opracowała wzory. Zresztą za powstaniem tej marki kryje się ciekawa historia połączenia siły artysty – Marii i jej fanki Denitzy Velasquez.

7. Fabiola Perez, czyli przepiękne lalki Fig&me. Fabiola jest bardzo doświadczoną twórczynią lalek, które ożywia na swoich zdjęciach. Zachęcam do zajrzenia na jej stronę https://www.facebook.com/Figandme/ bo jest na co popatrzeć. Fabiola aktywnie działa w społeczności twórców lalek, prowadzi warsztaty, pisze długie maile do zapisanych na jej newsletter, nagrywa filmiki i tworzy szczegółowe wykroje i tutoriale, które sprzedaje na etsy.

8. Julilale, czyli Julita Rygalska, którą podziwiam z każdą kolejną lalką jeszcze bardziej. Wszystkie mają piękne buzie, włosy i stroje niesamowicie dopracowane. Laleczki obejrzycie tutaj: https://www.facebook.com/julilale/ Szczególnie zakochałam się w jej chłopcach, którzy mają wiele uroku. Myślę, że kiedy moje laleczki osiągną taki poziom dopracowania detali, będę zadowolona.

9. Uwielbiam lalki Lil chickpea dolls, bo spośród wszystkich pięknych lalek z mojego zestawienia te wydają się najbardziej zwariowane. Wszystkie mają szalone fryzury i pozy, które przyjmują na zdjęciach. Są po prostu intrygujące. I do tego ich stroje! Te lalki wyglądają jakby właśnie wstały z łóżka i spędzały leniwy dzień w domu. Jednocześnie mamy świadomość, że to nie żadne domowe dresy tylko stylizacje prosto z rozkładówki vogue’a. Są po poprostu cudowne, zresztą obejrzyjcie same: https://www.facebook.com/lilchickpeadolls/

Warto też podejrzeć sposób łączenia trykotu lalkowego z innymi materiałami do uszycia ciała lalek. Te laleczki mają często korpus z zaskakującego materiału, przez co są jeszcze bardziej wyjątkowe. Twórczyni lalek to Krissie Caldwell, niestety nie wiem o niej wiele więcej.

10. Anacardia, czyli Ana Carolina Paula z Brazylii. Jej lalki były jednymi z pierwszych, które poznałam kiedy natrafiłam na świat lalek waldorfskich, więc też są jednymi z pierwszych powodów mojej miłości do tych lalek. Ostatnio widzę, że tworzy więcej lalek w stylu waldorfskim, ale miała okres kiedy tworzyła smukłe, pięknie ubrane i cudownie wystylizowane lalki. Koniecznie obejrzyjcie zdjęcia bo są to osobne działa sztuki. Nadal pamiętam jej lalkową personifikacje matczynej miłości inspirowaną Klimtem. Zresztą zobaczcie same Tutaj Więcej zdjęć można obejrzeć na profilu na facebooku: https://www.facebook.com/anacardia1/

Podsumowując

Zachęcam Was do odwiedzania stron tych wspaniałych kobiet i zostawienia po sobie śladu odwiedzin w postaci lajków czy komentarzy. Wszyscy twórcy rękodzieła zasługują na wsparcie i uznanie, a przedstawione przeze mnie kobiety to prawdziwe artystki, które zadziwiają tym na jaki poziom można wynieść swój kunszt, gdy przyprawimy go prawdziwą pasją.

Tutaj przeczytasz pierwszą część listy:

Twórcy lalek waldorfskich, których podziwiam część 1