Przejdź do treści

Lalka z ruchomymi kończynami – Mała myszka

Dziś przedstawiam wam lalkę, która powstała już jakiś czas temu i jest jedną z ulubionych lalek mojego synka. Lalkę wykonałam całkowicie nową techniką, dociążyłam ją w niektórych miejscach. Jest to lalka z ruchomymi kończynami, ma wmontowane stawy, dzięki, którym jej głowa, rączki i nóżki poruszają się w koło.

lalka w pięknych okolicznościach przyrody

Jakie rozwiązania wykorzystałam tworząc lalkę z ruchomymi kończynami?

Ta laleczka powstała ponieważ szukałam nowych rozwiązań. Uwielbiam eksperymentować, dlatego przy szyciu tej laleczki wykorzystałam kilka nowych technik. Były to: użycie plastikowych stawów w rękach, nogach i przy mocowaniu głowy; a także dociążenie lalki w kończynach i brzuszku.

lalka waldorfska w lesie

Wypełnienie z dociążeniem

Dociążona lalka jest całkowicie inna w dotyku, a szczególnie zaskakuje nas jej ciężar, gdy ją podnosimy. Trudno to opisać, ale rzuca się od razu w oczy, gdy bierzemy taką lalkę do ręki. Przy tworzeniu zabawek zawsze musimy pamiętać o ich trwałości. Zabawki, które są szczególnie ukochane przez dzieci przechodzą wiele testów wytrzymałości w laboratoriach dziecięcych pokojów. Dlatego tę lalkę uszyłam z podwójnego materiału, ma podszewkę na całym ciele. To sprawia, że materiał dociążający nie wydostanie się na zewnątrz.

Ruchome stawy lalki

Lalka z ruchomymi kończynami może obracać rękami, nogami i głową. Użyłam plastikowych stawów, które zwykle używane są przy produkcji misiów. Zamontowałam te stawy w biodrach, barkach i szyi. Do zamontowania głowy wykorzystałam większy staw, niż do kończyn, dlatego, że głowa lalki jest dość spora. Wszystko to sprawia, że lalka przypomina sklepową lalkę z ruchomymi kończynami, jednak ma najważniejszą przewagę – wykonałam ją z naturalnych materiałów. Jedyny plastik do jej użycia (stawy) jest dobrze ukryty i niewyczuwalny w dotyku.

lalka 35 cm

Dlaczego lalka nazywa się Mała Myszka?

Mój synek bardzo lubi tę lalkę i nadał jej taki pseudonim, gdyż to jedno z pieszczotliwych określeń, którym ja go nazywam. Przeniósł to na zabawkę. Dodatkowo uszyłam dla niej szary kombinezon z uszkami, który jest świetnym przebraniem małej myszki.

buzia lalki waldorfskiej

Poczytaj o innych moich lalkach tutaj

Jeśli chcesz uszyć swoją pierwszą lalkę waldorfską to będziesz mogła to zrobić z moim tutorialem krok po kroku pełnym zdjęć i wskazówek.