Przejdź do treści

Lalka bobas – Antosia

lalka waldorfska bobas lalulamdoll

Lalka bobas – Antosia

Antosia to moja pierwsza pełnowymiarowa lalka bobas. Wcześniej szyłam malutkie bobasy, którymi uwielbia bawić się mój synek. Opiekuje się nimi, bo jest ich tatusiem. Z Antosią nie było inaczej, kiedy tylko pojawiła się w naszym domu od razu została otoczona troską i tatusiową miłością

lalka waldorfska bobas lalulamdoll

Głowa i włosy Antosi- lalka bobas

Antosia ma 33 cm – 13 cali. Ma klasyczną buzię lalki waldorfskiej bez filcowania z lekko zaznaczonym noskiem i wyszytą buzią i brązowymi oczami. Antosia ma szaloną fryzurę wykonaną z wełny owczej w pomarańczowo-różowo-fioletowym kolorze. Jej włosy przymocowane są do czepka zrobionego na szydełku.

lalka waldorfska bobas lalulamdoll

Ciało lalki bobasa

Ciało Antosi uszyłam z trykotu szwajcarskiego w kolorze brzoskwinki. Ciekawostką jest kwestia wypełnienia, bo laleczka oprócz wełny jest dociążona w dolnej części tułowia i nóżkach do kolan i dłoniach drobnym piaskowym wypełnieniem. Dzięki temu jest ona nieoczekiwanie troszkę cięższa i jej ciało dobrze układa się naśladując prawdziwego bobasa. Kiedy stosuję wypełnienie inne niż wełna szyję ciało lalki z podszewką, żeby mieć pewność, że nic nie wydostanie się na zewnątrz przy zabawie. Dzięki wypełnieniu Antosia potrafi samodzielnie siedzieć.

Brzuszek lalki jest miękki, a specjalne przeszycia w kolankach dodają jej jeszcze więcej niemowlęcych cech.

lalka waldorfska bobas lalulamdoll

Co nosi Antosia?

Antosia jak każdy niemowlak spędza większość czasu w beciku. Becik jest dwustronny z sówkami po jednej stronie, a w środku jest różowy. To nie koniec różu, Antosia go uwielbia. Ma też różowy kaftanik zapinany na zatrzaski w strategicznych miejscach. I oczywiście, lalka bobas, nosi pieluszkę zapinaną na zatrzaski, ze zmianą której poradzą sobie małe dziecięce rączki. Antosia nosi też różową czapeczkę.

lalka waldorfska bobas lalulamdoll

Dlaczego lalka bobas?

Dzieci uwielbiają bawić się lalkami bobasami, w pewnym wieku włącza im się instynkt opiekuńczy i po prostu kochają przytulać, przebierać i zmieniać pieluszki. Chłopcy też! przy okazji mam tutaj dla Ciebie kochana mamo apel, nie odmawiaj chłopcom zabawy lalkami. Chłopcy, tak samo jak dziewczynki, pragną odgrywać rolę dobrego, opiekuńczego rodzica. To przecież wspaniałe, że już jako mali chłopcy chcą ćwiczyć się w jednej ze swoich najważniejszych ról w życiu, pozwólmy im na to.

Dlaczego lalka waldorfska?

O lalkach waldorfskich pisałam więcej tutaj Jej cechy sprawiają, że dajemy dziecku zabawkę, która jest naturalna, ekologiczna i przyjazna dla niego. Ponadto wspaniale rozwija wyobraźnię, bo prosta lalka może być powiernikiem dziecięcych sekretów. Może też pomóc przeżywać trudniejsze emocje, które dziecko musi na swój sposób „przetrawić”, najlepiej poprzez zabawę w odgrywanie ról. Jak już pisałam wyżej chłopcy też tego potrzebują, dlatego jeśli zechcą pozwólmy im pobawić się lalkami.